Jaki suplement powinieneś stosować jako mężczyzna?

Żyjemy coraz szybciej, co ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie naszego ciała. W pędzie dnia codziennego często trudno jest dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość witamin czy minerałów pod postacią surowych produktów. Objawy niedoborów mogą pojawić się bardzo szybko pod postacią wzmożonego stresu, zmęczenia lub zmniejszonej płodności. Rozwiązaniem mogą okazać się przyjmowane suplementy dla mężczyzn, które są w stanie szybko i bezpiecznie uzupełnić niedobory składników odżywczych.

Nadmierny stres, zmęczenie i problemy z koncentracją

W walce ze stresem i nerwami pomogą nam witaminy z grupy B, takie jak  tiamina (B1), ryboflawina (B2) czy biotyna (B7), które normują działanie neurotoksyn, wspierając układ nerwowy. Warto wiedzieć, że te witaminy wspomagają leczenie depresji czy stanów lękowych, przyczyniając się do regulowania funkcji psychologicznych. W przypadku częstego zmęczenia i apatii warto zwrócić uwagę także na poziom magnezu we krwi, który podobnie jak witamina B poprawia pamięć i myślenie oraz koi nerwy. Jego niedobór łatwo zauważyć, ponieważ objawia się m.in. skurczami łydek czy drganiami powieki.

Problemy z płodnością

W tym wypadku suplementacja znacząco może wpłynąć na jakość nasienia, ale zapotrzebowanie na poszczególne witaminy może różnić się w zależności od wieku mężczyzny. Pierwiastkami stymulującymi poziom testosteronu są selen i cynk, a witaminami odpowiadającymi za ruchliwość plemników – witamina C oraz witamina E. Warto także wspomnieć o likopenie, który występuje w jądrach w wysokim natężeniu czy aminokwasie l-argininie, poprawiającej ilość i ruchliwość plemników. Pomocne będą również preparaty zawierające wyciągi z imbiru oraz rzeń-szernia.

Suplementy dla mężczyzn uprawiających sport

Istone jest zwrócenie uwagi na ilość antyoksydantów, które przyjmujemy. Są to związki chemiczne łatwo ulegające utlenianiu, co może chronić nas przed stresem oksydacyjnym, który wytwarza organizm podczas długotrwałego wysiłku fizycznego. Przeciwutleniacze to np. witaminy E, A oraz C. Popularnymi suplementami wśród sportowców są także L-arginina, pozytywnie wpływająca na rozkurcz mięśni i stymulowanie hormonu wzrostu oraz kreatyna, zwiększająca siłę oraz masę naszych mięśni. Ważnymi wspomagaczami mogą okazać się odżywki proteinowe, które zawierają białko, niezbędne do prawidłowego wzrostu masy mięśniowej.

Warto dodać, że poza przyjmowaniem suplementów dobrze będzie przyjrzeć się swojemu trybowi życia, który znacząco może wpływać na niedobory pewnych pierwiastków. Stresująca praca, zarwane noce i niezdrowe odżywianie to tylko kilka z przykładów. Odpowiednia dieta i regularny wysiłek fizyczny w połączeniu z potrzebnymi suplementami dla mężczyzn na pewno pozytywnie wpłyną na jakość naszego życia.